Navigace

Obsah

Jince mají multikáru na elektrický pohon

Typ: ostatní
Příspěvková organizace Služby městyse Jince se nyní může pochlubit novým přírůstkem do vozového parku v podobě multikáry na elektrický pohon. Obci se vozidlo podařilo pořídit za pomoci dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR. Jince se spolupodílely částkou 700 tisíc korun.

Pro výběr automobilu na elektrický pohon mluvily především provozní náklady. „Denní provoz je asi třicet nebo čtyřicet korun, zatímco klasická mulltikára si vezme sedmnáct nebo dvacet litrů nafty na sto kilometrů. Takže jako městys zcela určitě ušetříme,“ řekl starosta Josef Hála.

Pořízení elektromobilu vyšlo celkem na 1,32 milionu korun. Vůz bude sloužit především pro sběrný dvůr, ale své uplatnění najde i pro služby vodovodů a kanalizací. V souvislosti s pořízením elektrické multikáry chce městys začít stavět i dobíjecí elektrostanice. V současné době je tento plán teprve na začátku, ale radnice už pomalu vybírá vhodné lokality, kde by mohly stát.

Jako vhodné se jeví například náměstí 1. máje nebo prostor před kasárnami, kde městys plánuje vybudovat i nové parkoviště. „Tam dojíždí velké množství lidí, kteří ale nemají kde parkovat. Parkují mimo kasárna, tak si myslím, že před nimi by mohly být právě dobíjecí stanice pro elektromobily,“ řekl starosta a poznamenal, že před kasárnami má městys ještě prostor, kde by se dalo vybudovat parkoviště s dobíjením pro elektromobily. „Kdo by nabíjel, tak by tam mohl parkovat,“ dodal.

Další dobíjecí stanice by podle něj mohla být na náměstí 1. máje. „Tam zase parkuje hodně lidí, kteří chodí do blízké restaurace na oběd, takže i tam by se určitě dobíjení pro elektromobily hodilo,“ připomněl Josef Hála. Rovněž však dodal, že podle něj by s takovou iniciativou spíš něž obec měla přijít nějaká podnikatelská iniciativa.

 

Zdroj: 

31.03.2019 (08:22:10)

Internet

Úřad Jince

Denik.cz - Příbramský deník

Radek Ctibor


Vytvořeno: 2. 4. 2019
Poslední aktualizace: 2. 4. 2019 08:16
Autor: Správce Webu

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Svátek

Svátek má Ivana

Zítra má svátek Miroslava

Kalendář

Anketa

Jaké informace nejčastěji vyhledáváte na našem webu?

Celkem hlasů:
84
Hlasování začalo:
25. 8. 2017
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností