Navigace

Obsah

První turnus letní jazykové školy končil slavností

Typ: ostatní
Jsou sice prázdniny, ale velké dvě skupiny studentů z Ruské federace a České republiky se rozhodly, že se budou i v této době vzdělávat. V areálu Vyšší odborné školy a Střední odborné školy v Březnici se odehrálo v pátek 13. července slavnostní zakončení 1. turnusu 13. mezinárodní letní školy s výukou ruského a českého jazyka.

Přítomné zástupce spoluorganizátorů a podporovatelů přivítal předseda 1. česko-ruského centra Ladislav Popelka. Byli mezi nimi představitelé Velvyslanectví Ruské federace v ČR, města Rožmitálu pod Třemšínem, městyse Jince, školy i města Březnice a České nadace.

V první části večera představili ruští i čeští studenti výsledky své čtrnáctidenní práce. Vystoupení zahájili zpívanými státními hymnami obou zemí a poté následovalo pásmo hudby, písní a mluveného slova. Vše dokreslené promítáním snímků z jednotlivých akcí. Hosté a další účastníci tak viděli, kde všude se byli studenti podívat a co všechno se jim během společného pobytu podařilo.

Následovalo předání osvědčení o absolvování výuky, ocenění nejlepších studentů, předání medailí nejúspěšnějším sportovcům a převzetí odměn organizátory kulturních akcí. Následující pondělí se tito mladí účastníci rozjeli do svých domovů, a ještě týž den je nahradili zájemci o zdokonalování v ruštině a češtině na druhém turnusu letní školy.

Miroslav Maršálek

Zdroj: 

18.07.2019 (11:29:01)

Internet

Městys Jince

Denik.cz - Příbramský deník

Redakce


Vytvořeno: 6. 8. 2019
Poslední aktualizace: 6. 8. 2019 09:04
Autor: Správce Webu

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Svátek

Svátek má Svatoslav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den zdravotně postižených

Zítra má svátek Barbora

Kalendář

Anketa

Jaké informace nejčastěji vyhledáváte na našem webu?

Celkem hlasů:
120
Hlasování začalo:
25. 8. 2017
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností